Marilyn Monroe’nun Sahipsiz Louis Vuitton Sandığı Bulundu

marilyn-sandik-01

Lady Gaga’nin bir de Japon versiyonu var adi da Princess Tenko. Princess Tenko’nun meşhur olduğu şeylerden biri de Marilyn Monroe’nun kullandığı tarağından, ayakkabısına kadar ona ait eşyaları satın alıyor olması. 2005 yılında bir açık arttırmada Monroe’ya ait bir Louis Vuitton sandığı $5.000’a satın almış. Ama şöyle bir durum var bu sandık bir depoda unutulmuş ve gerçekten Monroe’ya ait olup olmadığını kimse tam olarak bilmiyor.

Tabi ki Princess Tenko sandığı alıp gerçekten Marilyn Monroe’ya ait olup olmadığını bulmadan rahat etmemiş. Noboru Ochiai adlı yardımcısını 40 sene önce New York’ta unutulan sandığın gerçek olup olmadığını araştırmak için Amerika’ya yollamış.

Bu sandık için yapılan belgesel izleyenleri Tokyo’dan Paris’e, New York’tan Los Angeles’a, Londra’ya ve Mexico’ya kadar geniş bir yelpazede arşivlere sokacak ve farklı hikayeler dinletecek. Marilyn’in sandığının hikayesini açığa çıkartmaya çalışırken sandığa sahip olanların neler yasadığını ekranlara taşıyacak.

Unclaimed Baggage’in premieri Fransiz televizyonu France 5’de 16 Ocakta Turkiye saati ile 23:15’te yayınlanacak. Belgesel için yapılan fragmanları aşağıda görebilirsiniz.

Noboru’nun araştırmasında sandığın ilk olarak Vanderbilt ailesine ait olduğu ve Marilyn Monroe’ya Mexico ziyareti sırasında hediye edildiğini keşfetmiş! Muhtemelen aileden biri kendilerinin hayranıydı.

Uzun lafın kısası Monroe’nun sandığının hikayesi oldukça ilginç görünüyor! Fırsatını yakalarsanız mutlaka izleyin izleyemezseniz de biz size bir izleyebileceğiniz yolu yayınlandıktan sonra haber vereceğiz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>