Yüzen Golf Sahası: Coeur d’Alene Resort

Yüzen golf sahası fikri sizi kendinizden geçirmiyorsa eminim ki İdaho’da olduğunu duyduğunuzda şok olacaksınız. Resimde de açık bir şekilde gördüğünüz gibi golf sahasının bir bolumu suyun üzerinde ve golf düşkünü olmayan insanları bile etkileyecek cinsten. Idaho, Coeur d’Alene’deki Coeur d’Alene Resort muhtemelen dünyadaki en cool golf deliklerinin başında geliyor. Parkurun 14. deliği olan bu küçük yüzen adacık Coeur d’Alene gölü üzerinde bulunuyor.

Atışınızı karandan yapıp adacığa konduruyorsunuz ve su taksisine binip eagle’i çakmak için uğraşıyorsunuz. Tecrübeli golfçuların bile aklini başından alabilecek özelliğe sahip olan 14. delik karaya yaklaşıp uzaklaşabiliyor. Karadan adacığa kondurmayı başaranlara özel bir sertifika bile verilmesi olayın ne kadar zor olduğunun bir belgesi. Tasarımcı Scott Miller bu muhteşem delikten sorumlu olan yegane kişi ve onu bu essiz işinden dolayı kutluyoruz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>