Katar 2022 Dünya Kupasının İlk Stadyumu – İmza Zaha Hadid

Ünlü mimar/tasarımcı Zaha Hadid, Katar 2022 Dünya Kupası için vizyonu sergilediği Al Wakrah stadyumunun ilk resimleri ve videosu bugün yayınlandı. Yapılacak olan stadyumlardan biri olan Al Wakrah, 2022 yılındaki Dünya Kupasının ev sahiplerinden biri olacak. Mühendislik ve mimarlık firması AECOM ile beraber çalışan Zaha Hadid’in ilk stadyumunun kapasitesi 40.000 kişi olacak.

Ülkenin güneyinde yer alan Al Wakrah şehrinde yapılacak olan bu stadyumun şekli limanda bol bol görünen Araplarin balıkçı teknesi olan Dhow’dan kopyalanmış. Stadyumun kavisli çatısı hem seyircileri hem de sahanın büyük bir bölümünü kaplıyor. 2022 yılının yaz aylarında Katar’da yapılacak olan Dünya Kupasının yaz aylarında düzenlenecek olması beni çok kokutuyor ve umarım Blatter’in organizasyonu kış aylarına çekme çabaları sonuç verir de sıcak havalarda sporcu sağlığı acısından üzücü sürprizler olmaz. Sizi Alwakrah’in videosu ve resimleriyle baş başa bırakıyorum, sizce nasıl olmuş? Ulusal gazetelerin birinde bazıları ‘vajinaya benziyor’ diye haber/yorum yapmış aman diyim SIFIRYUZ.com böylesine tasarım harikası bir yapıtı öyle şeylere benzetmeyi aklının ucundan geçirmez – ‘Ne fesatsınız kardeşim, aklınız başka bir şeye çalışmıyor’ der işin içinder çıkar!

[display-posts id="7355" include_excerpt="true" image_size="thumbnail" wrapper="div"]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>