Jeff Koons ‘Guilty’ Adında Bir Mega Yacht Tasarladı

Mega-Yacht-Guilty-by-Jeff-Koons-and-Ivana-Porfiri-13Sanayici ve koleksiyoncu Dakis Joannou, Jeff Koons ve İtalyan yat tasarımcısı Ivana Porfiri’ye kendisine bir yat tasarlamaları için sert bir iş verdi. 35 metrelik yüzen bir şaheser olan yatın adı “Guilty” ve Jeff Koons’un bugüne kadar ki en büyük projesi. Birinci dünya savasında İngiliz donanmasının kamuflajından esinlenilen diş boyada sert geometrik şekiller yer alıyor.

Yatın iç mekanlardaki duvarları, tavanı beyaz ve içeri natürel ışık girebilsin diye camlar olabildiğince büyük yapılmış. İçerdeki merdivenin rengi tek kelimeyle süper; pembemsi morla başlayıp, maviye donuyor ve oradan da sıcak bir sarıya. Ana yasam alanı Italian Radical Design mobilyalarıyla decki maksimumda kullanıyor. Yatak odasında yatağın üzerinde neon ışıklarıyla “Feelings” yazıyor ve bu odanın kendine özel bir terası da var! Diğer 4 misafirsinin duvarları da bir sanat galerisinden fırlamış gibi. Fazla konuşmaya gerek Jeff Koons’un 4 tekerlekli sanat eserinden sonra yüzen eserinin de tadını çıkarın.

1 comment

  1. Pingback atanlar: Streets of Monaco Superyacht: Yolun Sonu! | SIFIRYUZ.com | Dijital Magazin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>